Pamukçuk nedir Pamukçuk belirtileri nelerdir Tedavisi

Pamukçuk nedir Pamukçuk belirtileri nelerdir Tedavisi

Pamukçuk hastalığı nedir

Çocuklarda, süt emen çocukların dilinde görülen, Süt içtikten sonra, emdikten sonra, Dildeki görülen beyazlık ile belli olan, bir çeşit, dil florasının bozulması sebebiyle, Dildeki mantar hastalığı.

Yetişkinlerde ise, sigara ve kahve içiminden sonra, dilde gözüken, sarı renkli tabaka, ve yine havanın bozuk olması, suyun bozuk olması, veyahut içildiğinde sütün bozuk olması, ve yine Sigaradaki zararlı kimyasallar yüzünden, ve yine kahve ve benzeri çay gibi içeceklerin, yine bozuk kimyasal maddelerle karıştırılaraktan imal edilmiş olması sebebiyle, ve bilhassa suyun, kimyasallar karışmış suyun sebebiyle, ve uzaydan yapılan spreylemenin sebebiyle, havanın ve bulutların kirlenmesi, ve kimyasal karışması sonucu, yağan yağmurun ve suyun bozulması sonucu, ve havanın, nefes alınan teneffüs edilen havanın bozulması sebebiyle, dilde oluşan Pas ve lekeler, yine aynı şekilde, dil florasının bozulması nedeniyle, Dildeki mantar hastalığı..

Karaoğlan’ın,  Başağaçlı Raşit Tunca usulü Bu hastalığın tedavisi, bir nebze olsa tedavisi şu şekilde

Yetişkinlerde Tedavisi

Öncelikle lavaboda aynanın karşısına geçip,  alt dişlerinizi ileri itip, yani alt çenenizi ileri itip, üst dişlerinizle dilinizin üstünüze baskı yaparaktan, dilinizi dişlerinizle sıyırmanız. Tabii bu yetişkinlerde mümkün, çocuklarda mümkün değil ,çocuklara bunu tarif etmek zor yada çocuklara tarif etmek mümkün değil. Üst Dişlerinizle dilin üstünü kazımanız, acıtmadan, zarar vermeden, dilinizin üstündeki pası dişlerinizle sıyırmanız, daha sonra yine, önce temiz diş fırçanızın üzerini, su ile fırçanızı ıslatıp, doğal, gerçek tuz ,  fırçanızın üzerine bir piske tuz serpilerekten, dişlerinizi ve dilinizi, Bu fırça ile fırçalamanız, sonra tükürmeniz, sonra tekrar fırçalamanız, ve ağızda kalan tuzlu tükürükle birlikte, bir parça su ağzınıza alıp, boğazınıza kadar, ağzınızı gargara etmeniz Bu tuzlu suyla.
Bu işlemi yaptıktan sonra, doğal meyveler, Biyo doğal Gıda, bio meyvelerden, veyahut domates gibi  sulu sebzelerden, minik birkaç tane ağzınızda çiğneyerekten yemeniz, ağız ve dilinizin doğal florasına geri dönüşü sağlamanız için gerekli olan işlemdir. Ve yine doğal şekerli bir Gıda, mesela “bal” gerçek pancar şekeri ile yapılmış “reçel” yine “pekmez” gibi Doğal şeker ve şurup içeeren gıda, gerçek şeker, Mısır şekeri olmayan ve aspartam olmayan, Doğal şeker ve şurup içeeren gıda ile, Tabikine, Eğer dişleriniz sağlamsa, ve diş çürüğünüz yoksa, şekerli bir gıdayı, dilinizin Üzerinizde bulundurup, Birkaç saniye bulundurup, gargara eder gibi, sonra onu yutmanız yine dilinizin doğal florasına dönmesine yardımcı olacak etkenlerdendir, bilhassa ahu dudu şurubu gibi üzüm pekmezi şurubu gibi, şurub ile dilinizin Üzerinizde bulundurup, Birkaç saniye bulundurup, gargara eder gibi, sonra onu yutmanız tedavi olur. Tuzlu tedavi, yani ağzı tuz ile fırçalama işlemi de, çok sık yapılmamalıdır, yine aynı şekilde o da format atmadır, fakat Çok defa yapmanız halinde, yine Dil floranız bozulur….

Çocuklardaki Tedavisi

Çocuklardaki tedavisi ise, yumuşak bir fırça ile dilin temizlenmesi, ağız içinin temizlenmesi, ve annenin, bilhassa mide rahatsızlığı varsa, önce annenin mide rahatsızlığının tedavi edilmesi, mide ülseri ve gastrit helikobaker gibi hastalığı varsa, önce annenin tedavi edilmesi, ve yine annenin ağzında uçuk yaraları varsa, dilinde ve ağzında,  bu annenin sütünden çocuğa geçtiği için, önce annenin tedavi edilmesi, ve yine su, anne içtiği suyu kaynataraktan içerse, kaynatıp soğutaraktan içerse, yine Su da ki bazı bakteriler temizlenmiş olur, Ve yine suyu kimyasallardan arındırmak için, su arıtıcı cihazlar kullanaraktan, Sudaki yabancı maddeler arıtılaraktan kullanılan sular, ve kaynak suları, menba suları kullanması, yine annenin gıdalarına dikkat etmesi, bu sayade, çocuğa sütten geçecek bu hastalığın önlemi alınmış olunur. yine çocuğun da dili, çok fazla olmamak şartıyla, hafif tuzlu fırça ile temizlenmeli, daha sonra ağzına lokum gibi hafif şekerli bir kıvamda tatlı verilmeli (bilhassa ahu dudu şurubu gibi üzüm pekmezi şurubu gibi) ve dilinin  üstüne bu emzikle verildiği zaman, dilinin üstünede emzikle konmassı, o şekerli  şuruba bandırılmış emzik ile, bu gıdanın bir miktar dilin üstünde bulunması, yine tedaviye yardımcı olur..
Tıp ta da zaten daha önceden Bu hastalık Teşhis edilmiş, ve tedavisi bulunmuş, ve ilaçları mevcuttur. Fakat bugün günümüzde, insanlığa zarar vermeyi isteyen, ve insanlığın soyunu tüketmeye çalışan grup, sağlık sistemini ele geçirdiği için, şu anda doğru tedavi ve ilaçlara ulaşamayabilirsiniz, Eğer ilaç kullandığınız halde geçmiyorsa, bilin ki, onlar O grubun ele geçirdiği ilaçlardır. Sizi daha ileri hastalıklara sebep olrak hasta edip  gelir etme amaçlı, size verdiği zararlı ilaçlardır. O yüzden doğal tedavi yollarını aramanız, ve eski sağlam doktorlardan alacağınız sağlam ilaçlar ve, güzel tedavilerle, ve doğal tedaviyi bilen doktorların vereceği tavsiyelerle de, bu hastalığın hakkından gelebilirsiniz. Bilhassa da çocuklarda, annenin hasta olması, annenin midesinin ve ağız florasının hasta olması, çocuğunda süt emzirme yoluyla, bu hastalığa maruz kalmasına sebep olmaktadır. O yüzden önce anne sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Annenin Ağız ve Diş Sağlığı  ve mide ve bağırsak sağlığı, ve bir de aldığı gıdalar, annenin aldığı gıdalar, içtiği su, Temiz hava, ve bir de sigara ve alkol ve çay tüketimi, ve kahve tüketimi dikkat edilmesi gereken hususlar.

TENBiH

Uzaydan spreyleme yapılmayan doğal ortamlarda bulunmanız, Yaylalarda, körpe tenha doğa ortamlarında bulunmanız, yine doğal menba suyu kullanmanız, Kaynak Suyu kullanmanız, bu hastalığın tedavisinde size yardımcı olacak etkenlerdendir. Bilhassa suyunuza ve havanıza dikkat edin, ve kahve çay ve sigara içiminden sonra dilinizi kontrol edin, Eğer sigaralar gerçek tütün değilse, ve bozuk tütünden imal edildiyse, kimyasal karıştıraraktan harman edildiyse, ve yine kahve kimyasal karıştıraraktan harman edildiyse, Bunların hepsi Dildeki mantar oluşmasına sebepler. Tedavisi de bunlardan uzak durmak, yahut da bunları kullanıyorsak, bunları kullandığımız markalara dikkat etmemiz, ve kullandıktan sonra dilimizi kontrol ettiğimizde, dilimizde sarı leke bırakan markaları kullanmamaya Özen göstermemiz,  bu konuda önleyici önlemler arasındadır  (bu o kahvehanenin suyundan ve yahut ta kahve çay ve sigara… dan olabilir), doğal kahve, ve doğal tütün, yine doğal çay, bu lekeleri yapmaz, yine doğal kaynak suyu formatlayıcıdır, dile format atar, temizler, kimyası bozuk sularda yine dili temizlemez. Bunun  için dil yine hasta halde iken, böyle suların, kahve sigaranın kullanılması, bu hastalığın, mantarın ilerlemesine sebep olmakta, ve bu daha ileri gittiği zaman, mide ve yemek borusuna da intikal etmek de, boyut daha büyük tehlikelere ulaşmakta. O yüzden ilk görüldüğü zaman, hissettiğin zaman hemen tedavi yöntemlerine başvurmanız ve yetkilii bir doktora danışmanız en güzel tedavi yöntemi olacaktır, biz size sadece kendi keşfi bilgilerimizi ve tecrübe edindiklerimizi aktardık, kullanıp kullanmamak, veyahut kullanıldığı zaman açılacak herhangi bir yan etki veya sorunları kendiniz kabul etmiş sayılırsınız, inanıyorsanuz kullanırsınız, faydasını görürseniz kullanırsınız, faydasını görmüyorsanız, kullanmanız size fayda etmez, bilhassa Bir de, plasebo etkisiyle inanmanız, faydasını görmeniz için şart olan..

Bu bir Karaoğlan Raşit Tunca Sağlık Makalesidir

Karaoğlan Başağaçlı Raşit Tunca

Şiremiz ilçesi  3 Nisan 2023

Author: RasitTunca

Bir cevap yazın