Giriş yapmadınız.

• Giriş

Mübarek Günler

Hoşgeldin Ramazan Karoglan Başagaçli Rasit Tunca

Sayın ziyaretçi, Efsane1Türk Board sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Mevlana3943

Misafir

1

Sunday, November 27th 2011, 4:42pm

Hz.İmâm Zeynel Âbidin’in Sahife-i Seccadiyesi’den Bir Duâsı

Peygamberimizin ehli beytinden kerbelada geriye kalan torunu hüseyin efendimizin oglu
Hz.İmâm Zeynel Âbidin’in Sahife-i Seccadiyesi’den Bir Duâsı

Yâ Rabbî! Muhammed’e ve soyuna rahmet eyle! Îmanımı en yüce îman eyle! Niyetimi, niyetlerin en güzeline ulaştır. Amelimi, amellerin en güzeline vardır. Yâ Rabbî! Lûtfunla niyetimi tam bir hâle ilet! Mertebende olan şeylere karşı îmanımı düzelt! Bende bir kötülük, bir yanlışlık olursa bunu kudretinle ıslâh et!
Yâ Rabbî! Giriştiğim işde de bana yardım et de başarıya ulaşayım. Dileğimi yapmada sen yardım et! Beni niçin yarattınsa o işde kullan! Beni zenginleştir! Rızkımı artır! Sana kulluk ettir! Kulluğumu benlik ile bozma! İnsanlara elimden hayır gelsin, fakat hayrımı hiç etme! Bana iyi hûylar ver; fakat beni öğünmekten koru!
Yâ Rabbî! İçimde bir gönül alçaklığı ver ve sonra insanlar arasında derecemi yükselt!

Yâ Rabbî! Benliğimde bir gönül alçaklığı meydana getir de sonra görünüşte bir üstünlük ver! Hem bu gönül alçaklığım, yüksekliğim, üstünlüğüm kadar olsun!
Yâ Rabbî! Bana asla değiştirmeyeceğim tertemiz bir hidâyet ver! Beni, ayağımın kaymayacağı bir doğru yola götür. Dosdoğru bir niyet ver bana! Ömrümü itâatine sarfet! Eğer ömrüm şeytana oyuncak olacaksa, azâbın gelmeden, gazabın beni bulmadan beni al!
Yâ Rabbî! Bende ayıplanacak hûy bırakma! Varsa ıslâh et! Güzelleştir! Bir iyiliğim varsa, bunu tamamla, olgunlaştır.

Yâ Rabbî! Kötülere düşmanlık etmek yerine sevgi ver! Doğru yoldan sapanlardan, nefret yerine güzellik ver! İyi kişilere karşı muhabbet ver!
Yakınlarına isyân yerine, görüp gözetme ver! Yakınlarını kötü ve aşağı görmek yerine, onlara yardım etmeyi nasîb et! Sevilenlere karşı güzel bir sevgi ver! Şüphe edenlere karşı iyi niyet ver! Zalimlerden korku acısı yerine, emniyet tatlılığı ver!
Yâ Rabbî! Bana zulûm edenlere karşı kuvvet ver! Benimle düşmanlığa kalkışanlar karşısında, kendimi korumam için bana söz kudreti ver! Bana inâd gösterenlere karşı, bana zafer ihsân et! Aleyhimde tertipler hazırlayanlara karşı, bana bir tertip ilham et! Beni kahretmek isteyenlere karşı, bana kuvvet ve kudret ver! Bana iftira edenleri, yalanlayacak bir kudret ver bana! Benden ayrılana selâmet nasîb et! Beni doğrulukla destekleyenlere itâat etmemi nasîb eyle!
Yâ Rabbî! Bana o kudreti ver ki; Beni aldatana, öğüt verebileyim! Beni terk edene, iyilik edebileyim! Bana vermeyene, ben ihsânda bulunabileyim. Beni tavaf etmeyeni, ben tavaf edeyim. Aleyhimde bulunan kişiyi, ben iyilikle anayım. Bana biri bir iyilik edince ona şükredeyim de, bana kötülük edene karşı da, kendimi koruyabileyim!

Yâ Rabbî! Muhammed’e ve onun soyuna rahmet et! Ondan önce yarattıklarından birine, ondan sonra yarattıklarından birine ettiğin, edeceğin rahmetten üstün bir rahmet eyle! Dünyada da, âhirette de, iyilik ve güzellik ver bize! Cehennem azâbından da koru bizi!

Ey azametinin şaşılacak harikaları bitmek bilmeyen Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi azametin hakkında eğriliğe sapmaktan koru.
Ey saltanatının süresi sona ermeyen Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve boyunlarımızı, ceza ve ukubetinden azad eyle.
Ey azametinin şaşılacak harikaları bitmek bilmeyen Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi azametin hakkında eğriliğe sapmaktan koru.
Ey saltanatının süresi sona ermeyen Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve boyunlarımızı, ceza ve ukubetinden azad eyle.
Ey rahmetinin hazineleri tükenmek bilmeyen Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve rahmetinden bizim için pay ayır.
Ey gözlerin görmekten aciz olduğu Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi kurbuna (yakınlığına) yaklaştır.
Ey mertebesi yanında diğer bütün mertebeler küçük kalan Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi katında değerli kıl.
Ey haberlerin iç yüzü indinde aşikar olan Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi yanında rüsvay etme.
Allah’ım, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizim aleyhimize değil, lehimize plan düzenle, zararımıza değil, yararımıza tuzak kur, bizi muzaffer kıl, bize karşı kimseyi zafere ulaştırma.
Allah’ım, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi kendin koru, bizi kendinle koru, bizi kendine doğru hidayet et, bizi kendinden uzaklaştırma. Çünkü senin koruduğun daima esenlik içinde olur, hidayet ettiğin bilir, kendine yakınlaştırdığın büyük bir kazanç elde eder.
Ey bütün noksan sıfatlardan münezzeh olan Yüce Allah, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi zamanın acımasız felaketlerine, şeytanın kötü tuzaklarına ve zalimlerin acımasız saldırılarına karşı koru.
Allah’ım yetinenler senin gücünün fazlıyla yetinirler, o halde Muhammed (s.a.v) ve ßline salat eyle ve bize yet.
Allah’ım, hidayet bulanlar, senin yüzünün nuruyla hidayet bulurlar, o halde Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi doğru yoluna hidayet et.
Allah’ım, Muhammed (s.a.v) ve aline salat eyle ve kalplerimizin selametini, azametini anmakta, bedenlerimizin rahatını nimetlerine şükretmekte karar kıl ve dillerimizi minnetlerini anlatmak için aç.
Allah’ım, Muhammed (s.a.v) ve bize salat eyle ve bizi sana doğru çağıran davetçilerden, sana doğru kılavuzluk eden hidayetçilerden et, katında özel bir yeri olan kullarından kıl. Ey merhametlilerin en merhametlisi…

İmam Zeynelabidin (r.a)

Yer Imleri:

Webmasterresimleri

TOPLIST

TopList-Karoglan-5 AraBul-TopList4 Türkboardlari-TOPLiST4 Hakkalyakin-TOPLiST WBB-STYLE

Efsane1turk Board da Neler Var

efsane1turk.net - Dini - islami - Dini Resim - FIKIH - Kuran - Sünnet - Tasavvuf - BAYRAK - Milli - Eğlence - PNG - JPEG - GIF - WebButtons - Vaaz - Sohbet - Siyeri Nebi - Evliyalar - Güzel Sözler - Atatürk - Karoglan Hoca - Dini Bilgi - Radyo index - Sanal Dergi