Dünyamız Normal insan Gibi Canlı Ve Nefes Alıp Veriyor Tezim

Dünyamız Normal insan Gibi Canlı Ve Nefes Alıp Veriyor Tezim

Bilindiği gibi fotosentez : Yeşil Yaprakların, oksijeni vermeleri, karbondioksiti almaları, veyahutta, karbondioksiti vermeleri oksijeni almlarına verilen isim. Gündüz, karbondioksit alıp oksijen veriyorlar, gece de, normal insan gibi, oksijen alıp karbondioksit veriyorlar.
Ve  Dünya’mızı Ekvator denilen sanal bir çizgiyle ikiye bölmüşler, Kuzey Kutbu ve, güney kutbu diye ayırmışlar. Kuzey kutbunda mevsim yaz iken, Güney kutbunda mevsim kış, Kuzey kutbunda Mevsim ilkbahar iken, Güney kutbunda Mevsim Sonbahar şeklinde, tam tersi de, tam tersi şeklinde cereyan etmekte.
Hal böyle olunca, bir önceki makalemizde yazdığımız, “Değişken Meridyen” kuralına göre, her gün 0 çizgisi değişmekte, ve güneşin doğması ve batması, ileri ve geriolraktan, mevsime göre hareket etmekte. Öyle olunca, ilkbahar ve yaz mevsimi olan kutuptaki ağaçlar, İşte o meridyenin hareketi ile, bir yerde güneş batarken, bir yerde güneşin doğuyor olması, her 2 dakikada bir, Dünya’mızın meridyenlerinin hareket ettiğini, ve 2 dakika da bir nefes alıp verdiğini ispat eden bu olay da, bunu ağaçlar sayesinde yapmakta, yani bir yerde Güneş Doğarken, bir yerde batması, doğduğu yerde ki ağaçların, fotosentez ile, karbondioksit alıp oksijen vermesi, Güneşin battığı yerde ki ağaçların da,  dönüşüp, bu sefer de, oksijen alıp karbondioksit vermeye başlaması, aynen bu, bir insanın nefes alması gibi, dünyamız da bu şekilde, nefes alıp veriyor. Ormanları ve Ağaçları ve doğayı insanlar bozmadan önce, ağaçları yok etmeden önce, zarar vermeden, doğaya zarar vermeden önce, hal böyle idi. Dünyamız canlı, insan gibi nefes alıp vermekteydi bu şekilde. Yine daha sonra kış mevsimi  öbür kutuba geçtiğinde de, öbür kutuptaki ağaçlar, aynı işlemi yapmakta, Mevsim Bu yandaki kutupa geçtiğin de de  Bu yandaki ağaçlar aynı işlemi yapmakta, bir yanda dökülen yapraklar, bir yanda canlanan yapraklar sayesinde, nefes alan yapraklar sayesinde. Bu dünyamizda devir daim edip her tarafında nefdes almakta hem Horizontal,”Değişken Meridyen” kuralına göre, ve  hem de vertikal olaraktan mevsimlerin döngüsü ile nefes alıp vermekte idi, Doğa ve mevsimler bozulmadan önce. İnşallah doğamıza dikkat edip, tekrar doğamızın, eski halini almasına yardımcı oluruz, ağaçlandırırız yeniden dünyamızı, ağaç dikilmesi  gereken yerlere ağaç dikeriz, ağaçları koruruz, doğayı bitkileri koruruz,

Peygamberimiz buyurdular :

“Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin”

(Buharî, el-Edebül-Müfred s. 168, Heysemî, a.g.e. 4,, 63. Münâvî, Feyzul-Kadîr 3, 30)

Durum bundan ibaret vesselam.


Raşit Tunca

Schrems, 14 Eylül 2022

Author: RasitTunca

Bir yanıt yazın